חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיטות עבודה

כל המוצרים מבית המלאכה של מפעלי ביר מיוצרים בעבודת יד. אנחנו משתמשים במיומנויות צורפות מגוונות כגון; חיתוך מתכות, כיפוף, לחצנות, שעווה נעלמת, ריקוע, ניסור הלחמה ועוד… בזכות ידע רב, מיומנות וניסיון, צורפים ותיקים יוכלו ליצור כמעט כל עיצוב העולה בדמיון.

ליטוש מוצר מכסף

העיצובים מבית ביר הם בסגנון מודרני-קלאסי עם נגיעות באו-האוס. לצד זה אנחנו משלבים במוצרים רבים עיטורים מסורתיים הקשורים במנהגים ובתרבות יהודית מתפוצות שונות. אנחנו מקבלים השראה מפסוקים מהמקורות והתפילה, סמלי החגים ומעגל החיים. אחד המוטיבים המרכזיים שמופיע במוצרים שלנו, החל מהמוצרים הראשונים שעיצב יצחק ביר ועד היום, היא ירושלים (המפורסם שבהם הוא ציור הפנורמה “ירושלים של זהב” שעיצב יצחק ז”ל). ירושלים מספקת השראה רבה הן מהצד הארכיטקטוני שלה המשלב ישן וחדש והן מצד החיים הססגוניים ורב-התרבותיות שבה. בנוסף, אנחנו תמיד מחפשים איך להתחדש. תמיד תוכלו לחזור ולמצוא את החידושים והעדכונים בקולקציה רחבת הקשת שלנו, עליה אנחנו עמלים עבורכם.

מלאכות עיקריות:

לחצנות

הלחצנות הינה שיטת עבודה המשלבת עבודת יד עם מכונה, תבנית המוצר הרצוי מוברגת על ציר מסתובב. בתהליך זה אנו מותחים את דיסק הכסף בעובי ובקוטר הנדרש לנו לאותו מוצר שאנו מעוניינים לייצר.

לחצנות ידנית

שעווה נעלמת

תהליך בו מזריקים שעווה מותכת לתוך תבנית גומי גמיש הניתנת לפתיחה. לאחר ההזרקה, נמתין להתקרשות השעווה ואז נוציאה מהתבנית. נכניס כל חלקי השעווה הנצרכים לגבס מיוחד כדי ליצור תבנית, את השעווה נתיך ונוציא. כעת, ניצוק כסף נוזלי, מותך, לתוך הגבס בו יש לנו הצורה ההפוכה של המוצר הרצוי . כשנפורר את הגבס, נמצא את חלקי הכסף ונמשיך לעבד אותם למוצרים היפים שתוכלו לרכוש.

שעווה נעלמת

ריקוע

בעזרת פטישים מיוחדים מכים על חלקי הכסף הרצויים לנו . הכסף צריך להיות בדרגת קשיות מתאימה לריקוע וכמובן שהמכות צריכות להיות בהתאם.

ריקוע

ניסור

כמו שניסרנו תמונות בדיקט עץ בשיעורי מלאכה בבית הספר.  בעזרת קשתית עם מסוריות דקות ננסר בפחי הכסף את הצורות הרצויות לנו. סוג המסוריות, לפי עובי החומר ולפי הצורה שננסר.

ניסור

הלחמה

ניתן לחבר חלקי כסף אחד לשני בעזרת הלחמה.  הלחמה מהי? הלחמה היא חיבור חלק כסף לאחר בתוספת חומר שבדרך כלל נראה כחוט כסף אך מכיל חומרים נוספים. נחמם את חלקי הכסף לחום גבוה בו החומר הלחמה יותך ו”ידביק” את החלקים ביחד.

הלחמה

איכות מופלאה דורשת שירות לקוחות מהדרגה הגבוהה

מעל 70 שנה נוספים וחוזרים אל מפעלי ביר לקוחות מרוצים. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף היום לרשימה המכובדת. מפעלי ביר מֻכָּרִים בעולם בשל עיצוב ייחודי, איכות וגימור ברמות גבוהות, אבל לא פחות חשוב מכך- בזכות שירות הלקוחות המעולה שלנו. אנו מזמינים אותך למצוא או ליצור עיצוב מבית ביר אשר ימצא חן בעיניך, יענה על צרכיך וטעמך. המוצרים ממפעלי ביר הם נכס, ויותר מכך- הם מסורת משפחתית העוברת מדור לדור והופכת ממש לחלק ממורשת המשפחה שלך.

בלוגים קשורים

ביקור בבית המלאכה

בצמתים החשובים של החיים היהודיים אנחנו פוגשים את תשמישי הקדושה – הגביע, הפמוטים, מנורת החנוכה, עיטורי הטלית והסידור וקישוטים לספר התורה. כאשר אנו נמצאים לקראת

קרא עוד »

שיחה עם נציג

דילוג לתוכן