מי אנחנו

קיבלנו על עצמנו את האתגר:

בכל שלבי עיצוב מוצר חדש מושקעת מחשבה רבה על היופי, האסתטיקה והאלגנטיות, לצד הפרקטיות ואופן השימוש שלכם בו.
חשוב לנו כי תהנו ממוצרים מיוחדים אלו לאורך שנים רבות בשמחה ובקלות.

עבודת יד 100%
עיצובים מקוריים ואיכותיים 100%
כסף איכותי 100%

שלושה דורות - בית מלאכה אחד

איך הכל התחיל

יצחק ביר היה ילד בן 8 כשעלה עם משפחתו מגרמניה לירושלים בשנת 1935. בגיל 15 החל את לימודי האמנות שלו בבית הספר לאמנות ועיצוב “בצלאל” בירושלים. בגיל 18, לקראת סיום לימודיו, השתתף בתחרות ארצית לעיצוב וייצור מנורת חנוכה בה זכה במקום הראשון. הפרס בו זכה, 40 לירות א”י, סכום גדול באותה תקופה אפשר לו לרכוש כלים ומכונות שבאמצעותם פתח בית מלאכה קטן במרתף ביתו. עם התפתחות העסק ייסד יצחק את “מפעלי ביר בע”מ” באזור התעשייה החדש רוממה בירושלים, זה היה בית המלאכה לצורפות הראשון בארץ בסדר גודל כזה.

בשנות ה-60 החל יצחק לעבוד בשיתוף עם הרשויות והעסיק אנשים בעלי מוגבלויות שהתקשו במציאת עבודה במקומות אחרים וכך סיפק להם פרנסה וחשוב מכך- נטע בהם תקווה ואמון בעצמם וביכולותיהם. זוהי אחת התרומות החשובות לאוצר האנושי של העיר ירושלים.

במהלך שנותיה הראשונות של המדינה יצחק עיצב וייצר מתנות שחולקו על ידי; דוד בן-גוריון, לוי אשכול וראשי ממשלה נוספים, נשיאי ישראל הראשונים, טדי קולק ראש העיר ירושלים ועוד אחרים וטובים. מקומות חשובים בארץ עוטרו ביצירותיו. מהבולטים שבהם שילוט מכון ויצמן ברחובות, מנורות תאורה בבית הכנסת הגדול בחיפה, דלתות הבניין של עיריית ירושלים, מנורות על עמודים בקבר הרמב”ם בטבריה, בתי כנסת רבים בארץ ובחו”ל ועוד ועוד.

על פעלו הרב למען העיר ותושביה נבחר וקיבל את אות יקיר ירושלים לתעשייה לשנת תשע”ט 2019.

יצחק ביר ז”ל, נפטר ביום י”ז בחשוון תש”ף, נובמבר 2019.

דור ההמשך

כיום, בניו מרדכי ומאיר ביר, שהצטרפו בשנות ה-80 עומדים בראש בית המלאכה. בשנת 2015 הצטרף יוסף, דור שלישי למורשת המשפחתית.

עם הפנים לעתיד אנו ממשיכים את הדרך שהתווה לנו אבי המשפחה, יצחק ביר, מאז ייסד את בית המלאכה. בשלבי עיצוב מוצר חדש מושקעת מחשבה רבה על היופי, האסתטיקה והאלגנטיות, לצד הפרקטיות ואופן השימוש שלכם בו. חשוב לנו כי תהנו ממוצרים מיוחדים אלו לאורך שנים רבות בשמחה ובקלות.

אנו כאן כדי להבטיח את הרלוונטיות של תשמישי הקדושה בעולם מתקדם. החזון שלנו הוא שילוב של מסורת והידור מצווה, לצד התפתחות טכנולוגית ושימוש בשיטות עבודה עכשוויות מתקדמות. כל זאת כדי להמשיך ולהבטיח מוצרים ברמת עיצוב וייצור מהגבוהות ביותר.